+420 582 339 803
8 - 16 hod.

Vaše ceny se zobrazí po přihlášení

Co má obsahovat správná sada na opravu pneu

V každém pneuservise patří mezi základní vykonávané práce oprava pneumatik. Abyste pneumatiky neopravovali jen tak „na koleni“, ale poskytli vašim zákazníkům dostatečnou kvalitu opravy, je potřeba zvolit správné vybavení. Co je tedy třeba mít k dispozici?

Základním nástrojem je zouvačka pneumatik. S její pomocí snadno sundáte pneumatiku z osobního či dodávkového automobilu a nemusíte se ručně trápit ze zaseknutými či zrezlými šrouby ručně. Pokud mezi vaše zákazníky patří i majitelé nákladních vozů či zemědělské techniky, budete potřebovat i zouvačku pro tyto stroje, zde už si s pomocí ručních nástrojů moc nevystačíte.

Abyste mohli pneumatiku z vozidla sundat, je třeba použít zvedák. Zde je potřeba zvážit nosnost zvedáku, zvlášť u nákladních automobilů a autobusů. Zároveň je, pro ulehčení manipulace s pneumatikami, vhodné využití zvedáku osobních a nákladních pneumatik.

Pro samotnou opravu pneumatik je dobré využít roztahovák pneumatik, díky kterému se zlepší přístup k poškozenému místu a usnadní manipulace s opravným nářadím a pomůckami.

Pro opravu pneumatik se používají nejčastěji různé druhy opravných záplat. S pomocí průrazníku si jenom připravíte otvor, do kterého vložíte opravný knot, na kterém je aplikovaný vulkanizační cement. Další možností jsou také opravné nýty nebo-li hříbky, nebo opravné stopky. Ty se prodávají v různých velikostech pro opravy různých defektů pneumatik.

Vhodné je také použití vulkanizační gumy, která slouží pro vyplnění prostoru po vybroušení pneumatiky. Díky různým rozměrům, které jsou v nabídce, jsou vhodné pro nákladní vozidla nebo stavební či zemědělské stroje.

V případě bezdušových pneumatik je možné nabídnout vašim zákazníkům sety na opravu těchto pneumatik, pomocí kterých jednoduše odstraní závadu na pneumatice a zajistí si bezpečný dojezd.

© 1993–2021, Všechna práva vyhrazena V&W Morava, s.r.o.
Vytvořilo FEO