+420 582 339 803
8 - 16 hod.

Vaše ceny se zobrazí po přihlášení

Indikátory Check Point

Bezpečnost provozu automobilu je jedna z nejdůležitějších věcí, na které je třeba dbát především. Jednou z věcí, díky kterým se můžeme dostat do problémů, jsou uvolněné matice kola. Kvůli této závadě, které si na první pohled ani nemusíte všimnout, můžete způsobit nepříjemnosti při řízení, nebo dokonce dopravní nehodu.

Abychom se těmto problémům vyhnuli, je vhodné kontrolovat utažení matic. Jejich častým dotahováním však může dojít k jejich zbytečnému opotřebení. Tomu můžeme předejít použitím indikátorů Check Point.

Jedná se o plastový nástavec na matice, který se umisťuje tak, aby špice jeho hrotu směřovala do středu vedlejší matice. Díky tomu jednoduše a rychle poznáte, pokud dojde k jejímu povolení během provozu vozidla - indikátor jednoduše bude ukazovat mimo a dá vám jasně najevo, že je třeba ji dotáhnout.

Zároveň slouží k diagnostice závad na ložisku, náboji, nebo i brzdách. Díky použitému materiálu, který reaguje na nadměrné teplo, které vzniká při těchto závadách, se při jejich výskytu indikátor deformuje a dá najevo, že se závada na vozidle vyskytla.

Výhody tohoto doplňku jsou zjevné na první pohled - v první řadě jde o zvýšení bezpečnosti provozu vozidla a celkově silničního provozu, kdy předcházíme vzniku dopravních nehod zaviněných uvolněným kolem. Mimo to jsou dopady i ekonomické - nejen že se sníží potřeba častých kontrol, které mohou být časově náročné, ale také díky včasné diagnostice závady na brzdách nebo nábojích mohou být náklady na její opravu nižší, než by tomu bylo při plném projevení problému.
 

 

© 1993–2022, Všechna práva vyhrazena V&W Morava, s.r.o.
Vytvořilo FEO