V souvislosti s nařízením vlády ČR bude osobní odběr probíhat bez přístupu do provozovny. Online prodej funguje bez omezení. Pro informace o vydávaní a prodeji produktů nás můžete kontaktovat na 606 072 332 a 582 339 803. Objednávky Vám budou doručené službou PPL. Děkujeme za pochopení.

+420 582 339 803
8 - 16 hod.

Jak správně uchovávat pneumatiky

Správné skladování pneumatik je jedním z prvků, jak jim prodloužit životnost. Základem je umístit je do tmavé místnosti, ve které bude dostatečně sucho a kde nebudou vystavovány průvanu, vysokým teplotám nebo slunci. Stejně tak je třeba se při skladování vyhnout blízkosti ostrých předmětů, které by mohly pneumatiku  poškodit. V opačném případě hrozí, že budou pneumatiky poškozeny, což při skladování rozhodně nechceme.

Je důležité, abyste se při skladování přesvědčili, že v blízkosti uložených pneumatik není žádný zdroj chemických látek, rozpouštědel či ropných látek - ty totiž pryž rozpouští a mohly by pneumatiku také poškodit. Stejně jako je třeba dbát na dostatečnou vzdálenost od plamenů či žáru elektrických spotřebičů a motorů. Nejvhodnější je umístění v samostatné místnosti, která je dobře větraná a bez nepříznivých vlivů.

Také je třeba zvolit způsob jejich skladování, který se liší podle toho, jestli jsou pneumatiky na ráfku, nebo volně. Pneumatiky, které jsou umístěny na ráfku, můžeme skladovat dvěma způsoby - zavěšené, případně naskládané do sloupce na sebe. Při skladování ve sloupcích je potřeba zhruba jednou za čtyři týdny prohodit pořadí pneumatik. Nedoporučujeme skladovat pneumatiky s ráfkem v řadě vedle sebe.

Pneumatiky bez ráfku nikdy nezavěšujeme. Skladujeme je výhradně postavené v řadě vedle sebe. Aby nedošlo k jejich deformaci, je třeba je jednou za čas, zhruba co čtrnáct dní, pootočit.
 
Ať už se rozhodnete skladovat pneumatiky jakýmkoli způsobem, nezapomeňte je vždy před montáží na automobil nechat překontrolovat v pneuservise. Zamezíte tak případnému poškození pneumatiky a dopravním nehodám. Stejně tak se postarejte o řádní omytí a usušení pneumatik a především ráfků před uskladněním - předejdete tak korozi ráfku a jeho poškození či zničení.

© 1993–2020, Všechna práva vyhrazena V&W Morava, s.r.o.
Vytvořilo FEO