V souvislosti s nařízením vlády ČR bude osobní odběr probíhat bez přístupu do provozovny. Online prodej funguje bez omezení. Pro informace o vydávaní a prodeji produktů nás můžete kontaktovat na 606 072 332 a 582 339 803. Objednávky Vám budou doručené službou PPL. Děkujeme za pochopení.

+420 582 339 803
8 - 16 hod.

Jak vybrat správnou zouvačku?

Zouvačka pneumatik patří mezi základní vybavení každého pneuservisu, pokud tedy nemáte v plánu „dokonalou ruční práci“ za pomoci páčidla či jiného nástroje. Zouvaček je ale na trhu velké množství a výběr té pravé tak nemusí být úplně nejjednodušší záležitostí, přeci jen se jedná o dlouhodobou investici a je třeba zvážit různé faktory, aby odpovídala potřebám vašeho provozu.

Výběr správné zouvačky pneumatik závisí hlavně na tom, jak moc je ve vaší provozovně využívaná služba přezouvání pneumatik. Jedná-li se spíše o doplňující službu, která není využívána příliš často a na práci míváte dostatek času, můžete zvolit některou z levnějších poloautomatických variant, které svou funkci spolehlivě splní, avšak disponují pouze jednou rychlostí.

V případě, že se vám zákazníci v servise střídají jak na běžícím páse bude určitě lepší, když jej vybavíte plně automatickou zouvačkou, která vám ušetří nejen práci, ale i čas s přezouváním spojený. Nejen že jich zvládnete odbavit během otevírací doby více, ale samotná práce se vám o dost zjednodušší.

Důraz je třeba dát také na to, jak vám samotným bude vyhovovat ergonomie konkrétního stroje, která zajistí pohodlnou a bezpečnou obsluhu, dále pak možnost změny rychlosti otáček a jejich případná regulace. Bezpečná, jednoduchá a přesná práce se zouvačkou zajistí, že nepoškodíte ráfek kola nebo samotnou pneumatiku, což by vaše zákazníky jistě moc nepotěšilo.

Mimo to je také třeba si uvědomit, že ne každá zouvačka je vhodná pro všechny typy vozidel. Pro běžná osobní auta a malé dodávky bude potřeba jiný typ, než pro velké vozy a autobusy. A taková zemědělská technika je kategorie sama o sobě. Sami jistě uznáte, že pneumatika traktoru se od té na osobním autě dost liší, a to nejen velikostí. Myslete tedy při výběru i na to, jací jsou vaši zákazníci a jaké mají potřeby.

Pokud si stále nevíte s výběrem zouvačky rady, nezoufejte. Stačí nám napsat nebo zavolat a my vám s rádi poradíme, která námi nabízená bude pro vás ta pravá.

© 1993–2020, Všechna práva vyhrazena V&W Morava, s.r.o.
Vytvořilo FEO