+420 582 339 803
6:30 - 14:00 hod.

Vaše ceny se zobrazí po přihlášení

Jak vybrat správný zvedák?

Při výměně či opravě pneumatik je potřeba automobil nadzvednout, aby bylo možné pneumatiku bez problémů z vozidla sundat. K tomuto účelu se používají různé typy zvedáků, které nám tento úkon umožní. Jak si ale vybrat ten správný pro váš provoz?

V prvé řadě je třeba zvolit, jaký typ zvedáku využijete. Můžete volit mezi sloupovými zvedáky, nůžkovými a pojízdnými dílenskými zvedáky.

Sloupové zvedáky zajišťují zdvihnutí celého vozidla a umožňují práci přímo pod vozidlem. Stejnou funkci nabízí zvedáky nůžkové, které jsou oproti sloupovým méně náročné na místo a mohou být jak zapuštěny do země, tak vybaveny nájezdy. Třetí možností jsou pak pojízdné dílenské zvedáky, které umožňují jejich přemisťování podle potřeby a tím i flexibilitu při výměně pneumatik.

Při výběru je důležité zvolit i správnou nosnost zvedáku. Ta se u sloupových a klešťových obvykle pohybuje v rozmezí 3 až 3,5 tuny, u pojízdných zvedáků pak v rozmezí 10 až 50 t na píst.

Vhodným doplňkem každého pneuservisu jsou i zvedáky na pneumatiky, a to jak na osobní pneu, tak i nákladní. Díky nim můžete jednoduše a pohodlně přemisťovat pneumatiky ze skladu přímo na místo jejich výměny bez rizika zranění zaměstnance.

© 1993–2024, Všechna práva vyhrazena V&W Morava, s.r.o.
Vytvořilo FEO