+420 582 339 803
8 - 16 hod.

Vaše ceny se zobrazí po přihlášení

Znáte vyvažovací prášek?

Jak jistě víte, nesprávně vyvážené kolo může při provozu způsobit spoustu nepříjemností, ohrozit bezpečnost provozu a zvýšit provozní náklady automobilu. Abychom těmto situacím předešli, je třeba kolo správně vyvážit.

Jedním z nejlepších způsobů, které můžete použít, jsou vyvažovací prášky. Ty jsou určeny především pro vyvažování velkých kol u autobusů nebo kamionů, ale setkáváme se s nimi i u osobních automobilů nebo motocyklů.

Vyvažovací prášek funguje jednoduše - vloží se přímo do pneumatiky, kde zůstává po celou dobu jejího provozu. Během jízdy se optimálně přemisťuje podle potřeby do míst s nejmenším tlakem na pneumatiku, a vytváří rovnováhu s místy, kde je tlak největší. Tím zajišťuje optimální vyvážení pneumatiky. Jeho vlastnosti se projevují od rychlostí 20 kilometrů za hodinu do 130 km/h.

Nespornou výhodou vyvažovacího prášku je, že stačí jedna jeho aplikace do pneumatiky, kde následně vydrží po celou dobu její životnosti a provozu. Ve srovnání s běžnými olověnými závažími je mnohem přesnější a účinnější. Zároveň nehrozí poškození pneumatik a ráfků a pro jeho montáž není potřeba nákladné vyvažovací zařízení.

Kromě optimálního vyvážení, díky kterému v porovnání s olověnými závažími snižuje opotřebení pneumatik až o 20 procent, snižuje vibrace rámu vozidla a volantu, což napomáhá ke zvýšení komfortu řidiče vozidla.

Díky jednoduchosti instalace a samotným vlastnostem vyvažovacího prášku se tento způsob vyvážení stává optimální volbou pro vás i vaše klienty.
 


 

© 1993–2021, Všechna práva vyhrazena V&W Morava, s.r.o.
Vytvořilo FEO